HAKKIMIZDA

Her geçen gün değişen ve yenilenen bir dünyada yaşıyoruz.
Teknolojideki gelişmeler sayesinde dünyanın öbür ucu gibi bir kavram kalmadı artık.
Her şey sadece bir tık uzağımızda.
Biz SPR AMBAR olarak
sizin için dünyanın her köşesinden özenle seçtiğimiz mobilya ve aksesuarlarla
“kendi mekanlarınızı”
yaratırken yanınızda olmak istiyoruz.
Bunu yaparken kaliteyi ön plana çıkaran, özgün, sitil sahibi ve en önemlisi çevreye duyarlı
ürünler seçtiğimizden emin olarak hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmak
ve sizi mutlu görmek en büyük hedefimiz.

 

 

ASLIHAN İSPİR YAYVAK . MİMAR . İÇ MİMAR . LEED AP . BREEAM ASSESSOR

1985 yılında Ankara'da doğdu. TED Ankara Koleji sıralarında geçirdiği yıllardan sonra 2006 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu.

Kanada  Büyükelçiliği ve Ürdün Genel Kurmay Başkanlığı projelerinde görev aldıktan sonra  Pratt Institute School of Art and Design'da iç mimarlık üzerine master yapmak üzere New York'a gitti. Eş zamanlı olarak Skidmore Owings & Merrill'de çalıştı. Burada kaldığı sürede sürdürülebilirlik derslerinde asistanlık yaptı. 2009 yılında LEED AP, 2010 yılında BREEAM Assessor oldu. Çesitli üniversitelerde ve panellerde sürdürülebilirlik konusunda konuşmalar yaptı.

​Türkiye'ye döndükten sonra kısa bir süre MOB'da çalıştıktan sonra Varyap'ta çalışmaya başladı. Varyap Meridian, Metropol İstanbul, Varlıbaş AVM, Varyap Plaza gibi projelerde iş geliştirme, satış ofisi ve örnek daire tasarımı, ofis tasarımı, fuar standı tasarımı, katalog ve etkinlik hazırlanması gibi içinde tasarım geçen hemen her konuda görev aldı. Aynı zamanda Metropol İstanbul, Erzurum Hastanesi ve Pendik Plaza projelerinde LEED ve BREEAM danışmanlığı yaptı. 2012 yılından beri kurucusu olduğu SPR Tasarım'da mimarlık, iç mimarlık ve danışmanlık yapmaktadır. Metropol İstanbul Satış Ofisi, Ağaoğlu Ortaköy Misafirhanesi, Los Angeles Demirözü Evi ve Bodrum Yalıkavak Butik Otel gerçekleştirdiği projelerden bir kaçıdır.

 

OĞUZHAN İSPİR . MİMAR

1991 yılında İstanbul'da doğdu Büyük Kolej'deki profesyonel yüzücülük hayatı geçirdiği sakatlık ardından sona erince kendini mimarlığa verdi.

Okan Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık fakültesinde Mimarlık eğitimi aldı. İş hayatında daha profesyonel bir şekilde ilerlemek adına ardından Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler fakültesinde MBA yaptı.

Mimarlar Odası ile, İstanbul'un ilk apartman projelerinin yapıldığı tarihi Kadıköy Yeldeğirmeni semtinin tarihi koruma, renovasyon ve çevre düzenlemesi projesinde görev aldı. Dome Mimarlık'ta yurtiçi ve yurtdışı pek çok projede stajyer teknik ofis mimarı olarak çalıştı. Daha sonra Varyap Meridian ve Metropol İstanbul projelerinde stajyer mimar olarak bulundu.

2012 yılından beri kurucusu olduğu SPR TASARIM'da mimarlık, iç mimarlık ve danışmanlık yapmaktadır. Metropol İstanbul Satış Ofisi, Ağaoğlu Ortaköy Misafirhanesi, Los Angeles Demirözü evi ve Bodrum Yalıkavak Butik Otel gerçekleştirdiği projelerden bir kaçıdır.